تفاوت آیلتس و تافل

 
1- IELTS چیست؟
آزمون آیلتس(International English Language Testing System)  به منظور تعیین سطح زبان آموزان جهت ادامه تحصیل، یادگیری مهارت و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان می باشد. در اغلب دانشگاه هاى جهان  داشتن مدرک IELTS  از مهمترین شرایط پذیرش دانشجویان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس است. این آزمون به طور مشترک  به وسیله ی سه سازمان معتبر IELTS Australia – Cambridge – British Council  طراحى شده و در بیش از ۱۱۰ کشور جهان برگزار مى شود. به طور میانگین هر سال حدود یک و نیم میلیون نفر در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند.
 
2- TOEFL چیست؟
آزمون تافل(Test of English as a Foreign Language) از مهم ترین آزمون های سنجش زبان است، تافل بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیـگر بخشهـای جهان لازم است.
 
3- تافل و آیلتس چه تفاوت عمده ای دارند؟
آزمون تافل با لهجه‌ی امریکایی است ولی آزمون آیلتس، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی بوده و در آزمون مهارت شنیدن از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود و نه فقط یک لهجه خاص.
آیا آزمون های تافل و آیلتس منحصراً جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان هستند؟
در اغلب موارد بله، ولی برای موارد مهاجرت به کانادا و استرالیا گذراندن آزمون آیلتس ضروری است و برای دریافت بورسیه های تحصیلی، استخدام در مراکز دولتی و یا شرکت های بازرگانی ممکن است کسب حد نصاب امتیاز در تافل از شما خواسته شود.
 
4- آیا تافل فقط برای ورورد به دانشگاه های آمریکا معتبر است؟
خیر. به نقل از سایت رسمی  (E.T.S)  6000 موسسه در صد و ده کشور دنیا و تقریبا تمام دانشگاه های انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و کانادا برای پذیرش، اعطای بورس تحصیلی، و فارغ التحصیلی نمرات تافل را ملاک قرار می دهند.
 
5- مدت اعتبار آزمون آیلتس و تافل چقدر است؟
نتیجه هر کدام از آزمون های ایلتس و تافل 2 سال است.
 
6- انواع آزمون آیلتس ؟
آزمون آکادمیک (Academic) و  آزمون عمومی (General Training) 
کسانی که می خواهند در دانشگاههای انگلیسی در مقطع کارشناسی به بالا ادامه دهند باید از نوع آکادمیک این آزمون، و برای دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفـر به کشورهـای انگلیسی زبان  می‌توان از نوع عمومی این آزمون استفاده کرد.

 

 
7-  نمره IELTS
نتایج حدود ۲ هفته بعد از امتحان اعلام مى شود که ۵ نمره دارد (۴ نمره برای هر بخش آزمون است و یک نمره کل که معدل آن ۴ نمره است). امتیاز نمرات امتحان IELTS از ۱ تا ۹ است.
امتیاز ۱ به مفهوم آن است که داوطلب شرکت کننده فاقد توانمندى استفاده از زبان انگلیسى می باشد و امتیاز ۹ به مفهوم آن است که داوطلب داراى توانمندى بکارگیرى زبان همانند یک فرد انگلیسى زبان تحصیلکرده است.
 
هریک از مهارتهاى چهارگانه بطور جداگانه از ۱ تا ۹ امتیاز دهى شده و در نهایت معدل از ۴ مهارت فوق محاسبه و اعلام مى شود.

8- قیمت‌ها چقدر است؟
جهت شرکت در دوره های حضوری و آنلاین ما کافیست کلمه ” آیلتس” یا ” تافل ” را به 09372136127  ارسال نمایید. هزینه هر ساعت آموزش 18 هزار تومان می باشد.
 
 

 

 

 

درباره مدرس

تدریس زبان های: فرانسه - انگلیسی - اسپانیایی - عربی

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود آموزش انگلیسی

جملات زبان انگلیسی در مورد تحصیلات

.:: جملات زبان انگلیسی در مورد تحصیلات ::. 1- کلاس چندمی؟ کلاس چهارمم. Which grade …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.