سریعترین راه یادگیری زبان انگلیسی

راه یادگیری زبان انگلیسی

 

مکالمه انگلیسی چطور انجام می شود؟ شما با آنکه کلی هزینه می کنید، حتی کلاس ‌زبان هم می روید، کتاب های آموزش انگلیسی هم خریده اید و مطالعه می کنید، شاید سی دی و نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی را هم تهیه کرده اید، ولی نکته اینجاست که هنوز هم نمی توانید انگلیسی صحبت کنید! هنوز هم از یک مکالمه ساده انگلیسی واهمه دارید. چند ماه یا چند سال است که تصمیم گرفته اید مکالمه انگلیسی را مسلط باشید اما در یک مکالمه انگلیسی چند دقیقه ای نفس نفس می زنید.  واقعا چرا؟

شاید راه و روشی که در پیش گرفته اید درست نیست؟ اگر چارچوب آموزش مکالمه انگلیسی که دنبال می کنید اشتباه باشد چه؟

اگر شما هم با صحبت های بالا موافقید قانون های طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی زیر را بخوانید…

 7 قانون طلایی سریعترین راه یادگیری زبان انگلیسی  مطابق با متد Effortless English (انگلیسی بدون زحمت)

تصور کنید بدون فکر کردن انگلیسی صحبت می کنید. اولین قدم کنارگذاشتن یادگیری لغات زبان انگلیسی است. تعجب کردید ؟؟ بله درست است.

لغات را حفظ نکنید! هیچ انگلیسی زبانی, برای انگلیسی صحبت کردن کلمه یا لغت حفظ نمی کند، بلکه اصطلاحات و جمله ها و عبارات را یاد می گیرد. یعنی ترکیبی از یک گروه لغت که معنی خاصی را می رساند. طبق تحقیقات یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با عبارت ها ۴ تا ۵ برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تک لغات می باشد و از طرفی زبان آموزانی که عبارت ها را یاد می گیرند گرامر بیشتری هم بلدند.

 

قانون 1: جمله و عبارت بیاموزید نه کلمه

هرگز کلمات را بصورت جداگانه حفظ نکنید. و هنگامی هم که یک لغت جدید می بینید جمله ای که این لغت در آن به کار رفته است را یادداشت کنید و مرور کنید.

 

قانون 2:  گرامر انگلیسی را بگذارید کنار

اگر خیال می کنید که باید اول گرامر یاد بگیرید کاملا راه را اشتباه می رفته اید! اگر جمله ها را یاد بگیرید گرامر را هم همزمان آموخته اید. به این صورت شما مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را یاد می گیرید .

 

قانون 3 و مهمترین قانون : اول گوش کنید

شما هر روز باید به انگلیسی گوش کنید و فقط گوش کنید!

این کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی است. انگلیسی را با گوشهایتان یاد بگیرید و نه با چشمهایتان.

 

قانون 4: یادگیری آرام و عمیق

برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید بارها و بارها یک درس یا مطلب را مطالعه کنیم. همان طور که از مکالمه های کاربردی مثلا فارس هر روز و هر روز استفاده می کنید.

و این مطالعه باید عمیق باشد. مثلا اگر شما یک کتاب صوتی دارید قبل از اینکه به درس ۲ بروید درس ۱ را ۳۰ بار گوش دهید . مثلا ۱۰ روز و روزی ۳ بار.

 

قانون 5: یادگیری گرامر با داستان در قالب چندین زمان مختلف

برای یادگیری طبیعی و نه دستوری گرامر انگلیسی باید یک داستان ( نوشته – پاراگراف و .. ) صوتی را انتخاب کنید که افعال آن در زمان حال صرف شده اند حال به یکی از دوستان که به انگلیسی مسلط تر است بگویید همین نوشته را در یک زمان دیگر ( گذشته ساده – آینده – گذشته کامل و .. ) بنویسد و برای شما ضبط کند و دوباره به آن گوش کنید. حال شما می توانید با یک نوشته ( صدا) چندین حالات گرامری را یاد بگیرید. فقط با شنیدن این نوشته در زمانهای مختلف با این زمان ها آشنا خواهید شد و گرامر شما خود به خود بهتر می شود. قانون 4 یعنی یادگیری عمیق ( تکرار – تکرار – تکرار) فراموش نشود.

قانون 6: مطالعه دروس و منابع انگلیسی واقعی

یعنی منابعی مانند فیلم ها , مجلات واقعی , کتب صوتی واقعی , رادیوها و… واقعی منظور این است که انگلیسی زبان ها خودشان از آن استفاده می کنند گوش می دهند , نگاه می کنند و می خوانند . پس در کنار کتاب های آموزشی از منابعی که در انها انگلیسی واقعیهست نیز استفاده کنید.

 

قانون 7: فعال باشید!

درباره متن یا فیلمی که دیده اید، درباره سکانس های فیلم و عکس های کتاب حرف بزنید و صحبت های چند دقیقه ای خود را ضبط کنید.

اینها ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه انگلیسی طبق متد – ا فورتلس انگلیش – هست. البته نظریه های متفاوتی در زمینه یادگیری انگلیسی شاید به گوشتان خورده باشد اما هیچ کدام از آنها کامل نیستند.

جهت شرکت در کلاس های مکالمه و آموزش آنلاین انگلیسی یا دیگر زبان ها از طریق اسکایپ (چت ویدئو کنفرانس) کافیست عبارت متقاضی کلاس آنلاین را به شماره 09372136127 پیامک کنید.

لینک کوتاه این آموزش:

e-zaban.ir/?p=1069

درباره مدرس

تدریس زبان های: فرانسه - انگلیسی - اسپانیایی - عربی

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود آموزش انگلیسی

جملات زبان انگلیسی در مورد تحصیلات

.:: جملات زبان انگلیسی در مورد تحصیلات ::. 1- کلاس چندمی؟ کلاس چهارمم. Which grade …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.